Katalog Layouts zde       
Objednej si:   desing
                                                          avatar
               srdíčka :)
                         
                        Chceš ohodnotit blog?? here

Pls o hlásek HERE |ráda oplatím|


Referát

14. prosince 2010 v 20:18 | svetluskaQa♥♥♥→nej♠ |  Moje kecy :-)
Mno nemohla jsem tu být dřív protože jsem se musela šprtat Přírodku. Jo a udělala jsem referát. (musíme ho mít) Teď jsem hrála se ségrou(na nástroj) :D Takže semhle hodím
ten referát pls přečtěte si ho. Ať vím co tam mám polepšit, přidat a co vynechat. :-)
Jo a zítra tady 100% nebudu protože máme besídku ve škole. A před tím u mě bude kámoška.  Takže bohužel. :-( škoda. Ale vlastně máme infošku (informatika) takže se pokusím tu tajně vklouznout. :D xD. Pls držte mi palce. :D :D Referát je o vlku obecném!?!!


Vlk obecný
Charakteristika:
Má břicho jakoby zatažené dovnitř, hubenější nohy a malé tlapy. Vlka zdobí až po paty dlouhý chlupatý ocas. V poměru s hlavou má dlouhý a špičatý čenich. Barva, délka a hustota srsti je u vlků velmi variabilní. Barva se pohybuje od žlutavé až po rezavě hnědou na zádech a bílou až bílošedou na břiše. Vždy je přizpůsobena podnebí ve kterém jedinec žije.


Způsob života a potrava
Pokud se vlk vyskytuje v hustě obydlené oblasti, téměř určitě se neukáže dřív než za setmění. V odlehlejších částech se však probouzí k životu už odpoledne a slídí čenichem po nějaké té kořisti pro svůj věčné hladový žaludek.

Vlci, stejně jako všechny psovité šelmy, žijí ve směčkách (pokud to dovolí ráz krajiny). Z jara jsou ale vidět spíše jen páry. Ty se však později ke smečce přidají. Smečka se pohybuje velmi zajímavě. Podobně jako indiáni, vlci chodí blízko za sebou a našlapují do stop vlků, kteří šli před nimi. I zkušený znalec tak velmi obtížně pozná, s kolika vlků se vlastně smečka skládá. Právě stopaři patří mezi několik málo bytostí, které se po vlčí stopě vydají. Vlci totiž většině zvířat nahání hrůzu. Dokonce i jejich příbuzným psům domácím. Ani ti se po jeho stopě nevydají.

V minulosti lidé viděli vlka jako zabijáka a postrach svých stád dobytka. Díky legendám a pohádkám tento názor u některých lidí přetrvává. Při lovu se chová jako liška, velmi chytře. Je možné, že v minulosti působily velké smečky těchto zvířat škody na domácích chovech, ale vzhledem k tomu, že vlk je v současné době nejen v české přírodě vzácností, není možné aby k takovýmto škodám docházelo i v současné době. Vlci jsou pro ekosystém (podstatě i pro stáda dobytka či jiných domácích zvířat) nepostradatelní, protože regulují stavy zvěře, která by se jinak mohla přemnožit. Plní i funkci jakéhosi doktora v ekosystému, protože loví především slabé a nemocné jedince. Mimo velkých u nás žijících savců, nepohrdne ani menšími obratlovci či hmyzem nebo mršinou (je-li nouze). Čas od času konzumují i rostliny. Člověku se velkým obloukem vyhýbají. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 LadyNikkuš :-) LadyNikkuš :-) | 15. prosince 2010 v 12:15 | Reagovat

Máš super blogík. :-) ´Jo a ten referát
jsem si četla a je dobrý. :-P  :-P Klidně to tam přečti. Je to fakt COOL

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
by:ja-svetli.blog.cz